آدم ها را راحت تر طبقه بندی کنیم

آدم ها را راحت تر طبقه بندی کنیم,
سه دوست با کیفیت های حسی متفاوت با هم به باغی می روند و هنگامی که برگشتند کافی است که از هر یک از آنها بپرسیم که گردش چطور بود؟ نفر اول می گوید؛ آنقدر زیبا بود که حد نداشت . آسمان آبی و درختها سرسبز، آب آنقدر زلال بود که کنار رودخانه معلوم بود. کاش با خودمان دوربین برده بودیم ... او یک فرد بصری است . نفر دوم اینگونه تعریف می کند؛ آدم واقعاً نیاز دارد گاهی از سر و صدای شهر دور باشد و به صدای طبیعت گوش دهد. صدای رودخانه آنقدر لذت بخش بود.
باور کن پرنده ها قشنگ تر می خواندند... درست حدس زدید، او یک فرد سمعی است . نفر سوم می گوید؛ در آن سایه خنک که روی پوستمان وزش نسیم را کاملاً حس می کردیم و از همه بهتر وقتی بود که پاهایمان را در آب خنک فرو می بردیم ... تشخیص اینکه دیگر از همه راحت تر بود. او یک فرد لمسی است . به راحتی می توان این حالت ها را در افراد مختلف تشخیص داد. دانستن این موضوع شما را در ارتباط قوی تر و صمیمیت و تاثیر گذاری بیشتر کمک می کند. با هر تیپی از افراد باید مثل خودش و براساس کیفیت حسی خودش رفتار کرد. این به معنای خلاف میل خود عمل کردن نیست ، بلکه برای تاثیرگذاری بیشتر است . اگر لازم است از رئیس خود چیزی بخواهید، فرزندتان را در مورد موضوعی نصیحت کنید و یا همسر خود را راهنمایی کنید با دانستن اینکه با هر کسی با کیفیت حسی متفاوت چگونه رفتار کنید، بهتر می توانید ارتباط برقرار کنید و اطلاعات لازم را انتقال دهید.
با بصری ها چگونه رفتار کنیم ؟ افراد بصری به هر آنچه به چشم آید بیشتر توجه می کنند. بصری ها عاشق گل اند. دوستدار هدیه دادن و هدیه گرفتن هستند. به کاغذ کادو و هدیه علاقه مندند. به اینکه از دید دیگران چگونه اند، خیلی اهمیت می دهند. با بصری ها باید پرشورتر و پرهیجان تر بود. باید خلاصه صحبت کرد. توضیح و تفسیر زیاد حوصلهٔ آنها را سر می برد. از حرکات دست و چهره در هنگام صحبت بهره ببرید. برای بصری ها کادو ببرید. رفتاری مودبانه و محترمانه داشته باشید به احترام آنها بلند شوید، آنها از آدم های شل و ول متنفرند و عاشق هیجان اند.
با سمعی ها چگونه رفتار کنیم ؟ سمعی ها به شنیده ها توجه دارند. به گفتار مودبانه و محترمانه . به اظهار علاقه گفتاری «به دوستت دارم ». به موسیقی و صدای خوش توجه نشان می دهند. با سمعی ها کمی آرام تر از بصری ها صحبت کنید. شمرده و متین باشید. تشویق تان بیشتر کلامی باشد. یک «آفرین » و «دوستت دارم » برای یک سمعی هزار مرتبه بیشتر از «یک هدیه » می ارزد. تند صحبت کردن با آنها بی ادبی تلقی می شود. با لمسی ها چگونه رفتار کنیم ؟ لمسی ها بسیار ملایم اند. آنقدر که به نظر بعضی ها شل و ولند. اما در ملایمت آنها متانت است . لمسی ها به آنچه با دست حس می کنند راحت تر ارتباط برقرار می کنند. لمسی ها را باید در آغوش کشید. دستانشان را به گرمی فشرد.
آنقدر که با نوازش و در آغوش کشیدن و بوسیدن می توان محبت را به لمسی ها ابراز کرد با «دوستت دارم » و «هدیه » این کار میسر نیست . با لمسی ها ملایم صحبت کنید. بچه ها بیشتر از هر گروه دیگری در این دسته بندی جای می گیرند و معمولا با نوازش و بغل کردن آنها می توان سریع تر به اعماق قلبشان راه یافت. دیگر بهتر و راحت تر از این نمیشود رگ خواب عزیزان را به دست آورد. اما مواظب باشید درست تشخیص دهید.
منبع : روزنامه کارگزاران


 
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه