بسیاری از نقاط کره زمین از نظر آلودگی محیط زیست در وضعیت وخیم و جبران ناپذیری قرار دارند. متاسفانه در برخی از موارد شدت آلودگی ها و تاثیر آن به اندازه ای بوده که احیای این مناطق نیاز به بیش از 200 تا 300 سال زمان دارد.

جام جم آنلاین: شهرهای صنعتی، مراکز بازیافت زباله ، مناطق معدنی یا بقایای فاجعه های هسته ای بسیاری از مناطق کره زمین را آلوده و غیر قابل زندگی کرده اند. در این گزارش تصویری فهرست 10 مکان بسیار آلوده جهان ارائه می شود.

1- آگبوگبلوشی در حومه شهر آکرا پایتخت غنا به عنوان محلی برای تخلیه و از بین بردن قانونی و غیرقانونی انواع زباله های الکتریکی که از گوشه و کنار جهان به آنجا حمل می شوند، شهرت دارد.

آلوده ترین اماکن جهان + عکس

2 - شهر چرنوبیل در اوکراین که در سال 1986 بزرگترین فاجعه اتمی جهان در آنجا رخ داد. میزان تشعشعات رادیو اکتیو این فاجعه 100 برابر بیشتر از تشعشعات دو بمب اتمی هیروشیما و ناگازاکی بود.

آلوده ترین اماکن جهان + عکس

3 - رودخانه سیتاروم در جزیره جاوه اندونزی . سلامتی بیش از 500 هزار نفر به طور مستقیم و بیش از 5 میلیون نفر به شکل غیرمستقیم به دلیل مواد شیمیایی که به داخل آب رودخانه ریخته می شود به خطر افتاده و از عوارض آن رنج می برند.

آلوده ترین اماکن جهان + عکس

4 - شهر دزرژینسک روسیه یکی از مهم ترین مناطق تولید مواد شیمیایی در این کشور است. آب های سطحی و سفره های آب زیر زمینی این شهر به دلیل وجود آلاینده های خطرناکی از دیوکسین و فنول آلوده شده اند.

آلوده ترین اماکن جهان + عکس

5 - شهر هزاری باغ بنگلادش به دلیل وجود انبوه کارگاه های دباغی که از شیوه های قدیمی و ناسالم استفاده می کنند با معضل آب آشامیدنی سالم مواجه است زیرا فاضلاب دباغی ها مستقیما وارد رودخانه های مجاور شهر می شود.

آلوده ترین اماکن جهان + عکس

6 - شهر کابوه در زیمبابوه به دلیل استخراج غیر استاندارد معادن سرب به شدت آلوده بوده و بیش از 300 هزار نفر از بیماری های ناشی از مسمومیت سرب رنج می برند.

آلوده ترین اماکن جهان + عکس

7 - جزیره کالیمانتان مانند بسیاری دیگر از جزایر اندونزی از جمله بورنئو به دلیل جیوه ای که در معادن طلا استفاده می شوند به شدت آلوده هستند.

آلوده ترین اماکن جهان + عکس

8 - مانتازا ریاچوئلو در آرژانتین که حدود 15 هزار کارخانه و کارگاه صنعتی این منطقه زباله های آلوده و فاضلابشان را مستقیم به داخل رودخانه مانتازا می ریزند که از وسط شهر بوئنوس آیرس پایتخت عبور کرده و سپس به داخل رودخانه ریو دِ لا پلاتا سرازیر می شود.

آلوده ترین اماکن جهان + عکس

9 - دلتای رودخانه نیجر در نیجریه که آلودگی ناشی از صنایع نفت این کشور که در این منطقه بسیار پرجمعیت متمرکز است به اندازه ای زیاد است که به دشواری می توان تعداد افرادی را که دچار عوارض خطرناک آن شده اند ، برآورد کرد. هر سال، صدها حادثه از قبیل نشت نفت در این دلتا رخ می دهد.

آلوده ترین اماکن جهان + عکس

10 - شهر نوریلسک یکی از شهرهای صنعتی منطقه سیبری روسیه است. هر سال ، بیش از 500 تن اکسید مس و اکسید نیکل و بیش از 2 میلیون تن دی اکسید گوگرد هوای شهر را آلوده می کند.

آلوده ترین اماکن جهان + عکس
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه