از افراد موفق الگوبرداری کنید

همه‌ی شما می‌دانید که در دنیا مردمان موفق زیادی زندگی می‌کنند. فکر می‌کنید چرا این افراد توانسته‌اند تا این اندازه موفق باشند؟ شاید بگوئید که آنها از هوش بی‌نظیری برخوردارند. اما از نظر من عامل هوش گرچه لازم است ولی کافی نیست. افراد موفق از خصوصیت‌های متنوع و در عین حال مشابهی برخوردار هستند.

از شکست نترسید
بهتر است بدانید که افراد موفق هم مانند دیگران شکست می‌خورند. اما از شکست‌های خود پله‌ای برای صعود به موفقیت‌های آتی می‌سازند. آنها از احساس غصه، رنج و درد نیز به نفع خود استفاده می‌کنند. معتقدند که بدون این عوامل نمی‌توانستند با انرژی و سخت کار کنند. تنها با احساس ناراحتی است که انسان متوجه می‌شود باید مسیر خود را تغییر دهد.
فراموش نکنید که احساس‌های ناخوشایند نیز بخشی از زندگی شما هستند و در جای خود می‌تواننند سودمند و مفید باشند.
”شما زمانی که موفق شوید، به رستوران می‌روید. ولی زمانی که شکست می‌خورید، به فکر فرو می‌روید.“

عذر و بهانه نیاورید
هر چقدر شما در زندگی، موفق‌تر باشید، کمتر دلیل و مدرک می‌آورید، آنهائی که در زندگی به‌جائی نرسیده‌اند و برنامه‌‌ای هم در جهت موفقیت ندارند، همیشه یک جزوه‌ی بزرگ عذر و بهانه برای عدم موفقیت خود، حاضر و آماده دارند.

از افراد موفق الگو بردارید
هنگامی که کودک بودید، به بزرگسالان دقت می‌کردید و سعی می‌کردید شبیه یکی از آنان شوید. آیا آن فردی که انتخاب می‌کردید، همانی نبود که از همه بیشتر می‌خندید، مهربان‌تر بود، توجه بیشتری به شما می‌کرد و ظاهر آراسته‌تری داشت؟ آیا امکان داشت در بین اطرافیان خود، کسی را برای شبیه‌شدن انتخاب کنید که بی‌ادب، اخمو یا زشت باشد؟ ”همه ما دوست داریم به افراد خوب شبیه باشیم، حتی اگر در این راه بدی کنیم“ ”دائو“
فراموش نکنید که افراد موفق، برای خوب بودن، هرگز راه‌های بد را انتخاب نمی‌کنند. فرض کنید روزی آینه‌ای به دست شما می‌دهند و می‌گویند: ”این چهره و شخصیت شما در ۲۰ سال آینده است، انتخاب کنید، شبیه چه کسی می‌خواهید باشید؟“
ممکن است شما نام پول‌دارترین‌ها، زیباترین‌ها، معروف‌ترین‌ها و ... را ببرید. اما اگر دوست دارید موفق شوید، نام کسی را ببرید که از تمام موارد، در حد قابل قبولی برخوردار است. به‌قدر کافی پول، چهره‌ای معقول، نامی نیک و ایمانی به اندازه داشته باشد. فراموش نکنید که افراد موفق اگرچه در یک مورد، نامدار یا معروف باشند، در بقیه‌ی موارد زندگی در جا نخواهند زد.
ماسک افراد موفق را به‌چهره بزنید و عضله‌های صورت‌تان را با آن هماهنگ سازید. به‌زودی شما به آنها شبیه خواهید شد. پاهای‌تان را جای پای آن‌ها بگذارید و از مسیرشان منحرف نشوید، طولی نمی‌کشد که به‌جائی که آنها هستند، می‌رسید. سخنان‌شان را بخوانید و از نظرهای آنان اطلاع پیدا کنید، روزی شما نیز مانند ‌آنها فکر خواهید کرد.
به‌خاطر داشته باشید:
”از نگاه‌کردن به افراد موفق دست برندارید، سخنان، افکار و منش آنها دیدنی است.“

استاد محمد سیرا
مرد حافظه‌ی ایران
گزیده‌‌هائی از کتاب ”۱۲ گام تا آرامش کامل“، استاد محمد سیدا
منبع : مجله موفقیت


 
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه