پرتامینا (Pertamina) یک شرکت نفتی در اندونزی است که قصد ساخت بزرگترین ساختمان این کشور را دارد. این برج 99 طبقه و 530 متر ارتفاع خواهد داشت. این ساختمان توسط شرکت آمریکایی اسکیدمور، اووینگز اند مریل (Skidmore, Owings & Merrill) طراحی شده است.

ویکی پی جی: پرتامینا (Pertamina) یک شرکت نفتی در اندونزی است که قصد ساخت بزرگترین ساختمان این کشور را دارد.  این برج 99 طبقه و 530 متر ارتفاع خواهد داشت. این ساختمان توسط شرکت آمریکایی اسکیدمور، اووینگز اند مریل (Skidmore, Owings & Merrill) طراحی شده است. این ساختمان در زمینی به مساحت 5.7  هکتار بنا خواهد شد. این برج عظیم دارای یک مسجد با ظرفیت 5000 نفر، یک مرکز هنرهای نمایشی، سالن های اجتماع و فضای سبز خواهد بود. اما در کنار این ساختمان های مختلف، آنچه توجه همگان را به این برج جلب کرده، طراحی پر بازده و سبز بودن این بنا است. مهم ترین این برج استفاده از انرژی باد برای تولید انرژی است.

طراح این برج می گوید: برج انرژی پرتامینا به عنوان نمادی از دوام، بازده و محل کار جمعی مطرح خواهد شد. طراحی این برج نشان دهنده امید و تلاش شرکت پرتامینا برای توسعه سبز در جاکارتا است.

این برج نخستین ساختما بلند جهان است که در طراحی آن عامل انرژی به عنوان مهمترین عامل در نظر گرفته شده است. در قسمت تاج ساختما شکافی وجود دارد که محل قرار گیری بادگیر است و توانایی استفاده از بادهای غالب منطقه و تبدیل آن به انرژی را دارد. این ساختمان برای شرایط آب و هوایی جاکارتا که در نزدیکی خط استوا قرار دارد طراحی شده و قوس ساختما به تخفیف درجه حرارت ناشی از نور خورشید کمک می کند. استفاده از نمای شیشه ای برای محیط کار مناسب بوده و نیاز به استفاده از نور پردازی مصنوعی را کاهش می دهد.

ساخت این برج در سال 2020 به پایان می رسد و پس از تکمیل می تواند 20000 نفر از پرسنل پرتامینا را در خود جای دهد.

بلندترین برج اندونزی
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه