باید ها و نبایدهای ریمل

dasd

 

ریمل‌هایی که پایه اصلی آنها روغن است به دلیل آنکه به سختی پاک می‌شوند، موجب افزایش ریزش مژه‌ها و چسبندگی آنها می‌شوند. برای پاک کردن انواع ریمل‌های پودری و مایع می‌توانید از آب استفاده کنید اما برای پاک کردن ریمل‌های روغنی که اصطلاحا <واترپروف> نامیده می‌شوند باید از محلول آب و صابون استفاده کرد. ریمل‌های ضدآب<واترپروف> بیشتر به سلامت مژه‌ها آسیب می‌رسانند و باعث ریزش آنها می‌شوند، به علاوه سختی پاک کردن از این گونه‌ ریمل‌ها از دیگر مشکلات آنها است که به مژه‌ها آسیب می‌رساند.
گروهی از متخصصان پوست اعتقاد دارند برای پاک کردن این ریمل‌ها اصلا نباید از آب استفاده کرد زیرا ریزش مژه‌ها را افزایش می‌دهد و به دلیل آنکه مژه‌ها رشد کافی ندارند، در صورت ریزش دیرتر ترمیم می‌شوند.

حتما خود را عادت دهید بعد از استفاده از ریمل‌ها آنها را پاک کنید و حتی‌الامکان سعی کنید با ریمل نخوابید، زیرا تمام فولیکول‌های مژه که روی پلک قرار دارند، مسدود شده و احتمال ریزش آنها هنگام شست‌وشو بیشتر می‌شود.
ریمل‌ها وسایلی هستند که به درشت‌تر جلوه دادن چشم‌ها کمک می‌کند. ریمل‌ها انواع متفاوتی دارند: ضخیم کننده، بلند کننده، حجم دهنده، پرکننده، ضدآب و معمولی.باید توجه کنید ریمل‌ شما تمام سطح مژه‌ها، از ریشه تا نوک را بپوشاند. برای مژه‌های بالا، قبل از کشیدن برس ریمل روی مژه‌ها، میله ریمل را روی مژه‌هایتان بمالید تا به اندازه کافی رنگ روی مژه‌ها بنشیند.

سپس این رنگ را با استفاده از برس ریمل، از پایین تا بالای مژه‌ به خوبی بکشید. اگر این کار را با دقت انجام دهید، مژه‌هایتان به هم نمی‌چسبند و جداجدا از هم باقی می‌مانند.
هنگام ریمل زدن به مژه‌های پایین، میله ریمل را به صورت عمودی نگه داشته و آن را به چپ و راست حرکت دهید، مراقب باشید صورت‌تان را لک نکنید. وقتی می‌خواهید بیش از یک بار ریمل بزنید، شانه زدن مژه‌ها بین ریمل زدن سبب می‌شود که مژه‌هایتان به هم نچسبند. اگر ریمل شما نو است و میزان ریمل روی میله آن زیاد است، اضافه آن را با دستمال پاک کنید.اگر می‌خواهید ماده ریمل بیشتر روی برس آن بنشیند، برس را در داخل ظرف بچرخانید. هیچ وقت آن را در ظرف ریمل بالا و پایین نکنید، چون موجب می‌شود که ریمل داخل ظرف ‌زودتر از معمول خشک شود.
● ریمل‌های دائم و فرمژه
شاید شما نام آرایش دائم را شنیده باشید، آرایش دائم ابرو، لب و چشم این روزها یکی از معضلات بهداشتی موجود در جامعه است که در بیشتر موارد بدون انجام استریلازسیون در‌ آرایشگاه‌ها و زیر نظر افراد غیرمتخصص از نظر کنترل بیماری‌های عفونی انجام می‌شود.

استفاده از ریمل‌های دائم، شانس عوارضی مانند ایدز و هپاتیت را افزایش می‌دهد. این ریمل‌ها باعث بسته شدن منافذ پوست شده و سبب تغییر رنگ‌ مژه‌ها می‌شوند و به مرور زمان بدشکلی‌هایی را به وجود می‌آورند و بعد از مدتی مژه‌ها استحکام اولیه خود را از دست می‌دهند. استفاده از فرمژه‌هایی که موجب ایجاد کشش در مژه‌ها می‌شوند، مضر است.
چون مژه‌ها پایه سستی دارند، کشش زیاد آنها می‌تواند استحکام وحالت و زیبایی مژه‌ها را از بین ببرد.

اگر شما مژه‌هایی کوتاه دارید می‌توانید به جای استفاده از ریمل‌ها، از محلول روغن بادام و زیتون در داخل لوله ریمل و یا از ماساژ این دو محلول استفاده کنید. زیرا این کار باعث می‌شود تا مژه‌ها بلند شده و استحکام یابند و حالتی ابریشمین پیدا کنند.

امتیاز شما به این مطلب :
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه