تأثیر ورزش بر رشد جنین

تأثیر ورزش بر رشد جنین

سلامت نیوز :یك متخصص زنان و زایمان گفت: ورزش زنان باردار رشد جنین را در دیواره رحم بهبود می‌بخشد و خون و مواد غذایی لازم را بهتر به جنین می‌رساند.

 

تأثیر ورزش بر رشد جنین - تصویر 1

 

فاطمه لالوها در گفت‌و‌گو با فارس، افزود: انجام حركات ورزشی در زمان بارداری برای زنان مناسب است. زنانی كه باردار هستند اگر قبل از بارداری حركات ورزشی انجام می‌دادند، ورزش در زمان بارداری برای آنها می‌تواند مناسب باشد.

 

وی گفت: ولی اگر زنان قبل از بارداری ورزش نمی‌كردند و در زمان بارداری اقدام به ورزش كرده‌اند باید از انجام ورزش‌های سنگین خودداری كرد.

 

یك متخصص زنان و زایمان اضافه كرد: زنان باردار می‌توانند، در حین حاملگی ورزش‌هایی مانند پیاده ‌روی، دویدن، دوچرخه‌سواری و شنا انجام دهند ولی از انجام ورزش‌های رزمی و ورزش‌های سنگین پرهیز كرد.

 

لالوها گفت: شنا در زمان بارداری به زایمان و كنترل اضافه وزن در حین بارداری كمك می‌كند. ورزش مادر در حین بارداری برای ضربان قلب جنین و وزن آن به هنگام تولد آسیب وارد نمی‌كند. رشد جنین را در دیواره رحم بهبود می‌بخشد و خون و مواد غذایی لازم را بهتر به جنین می‌رساند.

 

یك متخصص زنان و زایمان اضافه كرد: ورزش به زنان باردار كمك می‌كند كه میزان كافی انرژی در بدن آنها تولید شده و توان كافی برای تغییرات در زمان بارداری را داشته باشند.

 

زنان
باردار
ورزش
ورزش سنگن
رزمی
دوچرخه سواری
شنا
زایمان
جنین
رحم
انرژی
آسیب
دویدن
حرکات ورزشی
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه