سردرد کودکان را جدی بگیرید

سردرد کودکان را جدی بگیرید
باشگاه‌خبرنگاران: پزشکان به والدین توصیه می‌کنند که به سردرد کودکان خود توجه نمایند، تشنگی نیز می‌تواند باعث سردرد و بدخلقی در نوزادان شود.
 
سردرد کودکان را جدی بگیرید - تصویر 1
 
 
پژوهشگران به والدینی که کودک خردسال آن‌ها دچار سردرد است، توصیه اکید می‌کنند که سردرد کودک را تنها حمل بر خستگی ندانند و چنانچه سردرد کودک ادامه داشت، حتما با پزشک متخصص تماس بگیرند. 
 
گفتنی است سردرد طولانی مدت و یا مکرر در کودک می‌تواند نشانه از دست دادن آب بدن به دلیل آنفلوآنزا و یا حتی در بد‌ترین حالت ابتلا به سرطان مغز باشد. 
 
بررسی‌ها نشان می‌دهند تنها سردرد مداوم در کودک نشان دهنده ابتلای او به سرطان مغز نیست و مشکلات دیگری مانند تغییرات خلق و خو و پرخاشگری به همراه تغییر زاویه دید و دوبینی به همراه برهم خوردن تعادل و سرگیجه همگی از علائم مشکوک به سرطان مغز در افراد است. 
 
پزشکان تنها راه برای تشخیص قطعی سرطان مغز و یا سردرد به دلایل دیگر را انجام MRI مغزی با دستور پزشک معالج می‌دانند. 
 
پزشکان دلایل مختلفی را برای بروز سردرد در کودکان موثر می‌دانند از جمله کم آبی، عدم خوردن یک وعده غذایی در روز که منجر به پایین آمدن سطح قند خون و بروز سردرد می‌شود و همچنین استرس و اضطراب که در خانه و یا مدرسه کودک خردسال وجود دارد. 
 
پزشکان برای رفع مشکل سردردهای عادی در کودکان علاوه بر مشورت با پزشک، استراحت در یک اتاق تاریک، خوردن غذاهای مناسب و کنترل دمای بدن را توصیه می‌کنند.
سردرد
کودک
تشنگی
سرطان مغز
از دست دادن آب بدن
آنفولانزا
قند خون
سرگیجه
تعادل
استراحت
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه