“شیار” بی‌خیال گیشه نمی‌شود!

184804_123
فیلم نرگس آبیار پس از ۶۰ روز اکران هنوز صدرنشین فروش سینماهاست. شیار ۱۴۳ حدود ۱۴۲ میلیون در هفته فروش دارد و حال به فروش ۲ میلیارد و ۳۰۰ میلیونی رسیده است. با وجود گذشت دو ماه از اکران این فیلم، قاسمی تهیه کننده شیار، از پایان اکران فیلمش گلایه‌ کرده بود.

فاصله زیادی میان اولین جایگاه فروش با باقی فیلم‌ها وجود دارد. «آنچه مردان درباره زنان نمی‌دانند» با اختلاف زیادی و تنها با ۹۸۱ میلیون فروش در رتبه دوم قرار گرفته است.

در هفته گذشته چندین فیلم جدید پا به سینماهای ایران گذاشتند. در میان آن‌ها فیلم «مجرد ۴۰ ساله» ساخته شاهین باباپور موفق‌تر بود و توانست ۵۴ میلیون فروش کند.

«مجرد ۴۰ ساله» زندگی خانوم دکتری ۴۰ ساله را روایت می‌کند که با آنکه در زمینه کاری موفق است اما در زمینه ازدواج مشکل دارد. ماهایا‌‌ پطروسیان، مجید صالحی و مهران‌ غفوریان در این فیلم نقش آفرینی می‌کنند.

چه خبر از گیشه؟

«سیزده» هومن سیدی در دومین جایگاه تازه‌های اکران قرار گرفته است. سیدی در این فیلم که نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین فیلمنامه در بخش نگاه نو سی و دومین جشنواره فیلم فجر هم بوده داستان یک پسر سیزده را نمایش می‌دهد. پسری در سن رشد که پدر و مادرش از هم جدا می‌شوند. او در این میان با جوان‌هایی بزرگ‌تر از خودش بُر می‌خورد و همین امر تغییراتی را در هویت او به وجود می‌آرود.

سیزده در هفته اول اکران خود ۳۰ میلیون تومان فروش کرده است. امیر جعفری، ویشگا آسایش، آزاده صمدی، ریما رامین فر از بازیگران این فیلم هستند.

در جدول پر فروش ترین‌های سینماها پس از شیار ۱۴۳، «ملبورن» نیما جاویدی قرار گرفته است که توانسته تنها پس از ۱۸ روز اکران ۲۴۱ میلیون تومان فروش کند. ملبورن نخستین فیلم سینمایی جاویدی است که با استقبال خوبی از سوی مخاطبان هم روبرو شده است.

نگار جواهریان و پیمان معادی نقش زوج جوان فیلم را بازی می‌کنند که قصد سفر به ملبورن دارند، تنها ساعاتی به پرواز باقی مانده اما بروز یک اتفاق آنان را درگیر می‌کند.

جاویدی می‌گوید که ایده فیلم از یک تجربه شخصی در او به وجود آمده و با آن که طرح‌های بسیاری در دوازده سال اخیر نوشته بود اما آن تجربه شخصی و تاثیرش را برتر از باقی می‌دانست. تمام صحنه‌های این فیلم در یک آپارتمان به تصویر درآمده و به گفته کارگردان بازیگران نیز جزو انتخاب‌های اولیه او بودند.

ملبورن تا به امروز جایزه‌های بین‌المللی فراوانی همچون بهترین فیلم‌نامه از هشتمین جشنواره فیلم آسیا پاسیفیک را به دست آورده. همچنین نامزد بهترین کارگردانی و فیلم در سی و دومین جشنواره فجر نیز بوده است.

اولین ساخته جاویدی تا به امروز فروشی ۱۳۱ میلیونی در هفته داشته است.

چه خبر از گیشه؟

«آنچه مردان درباره زنان نمی دانند»، فیلم قربان محمدپور نیز پس از حدود ۵۰ روز اکران توانسته ۹۸۱ میلیون تومان فروش کند. این فیلم با هدف طرح یکی از مشکلات امروز جامعه سراغ ازدواج موقت و مشکلات آن رفته است. محمدرضا شریفی نیا، فرزاد حسنی، سحر قریشی و فاطمه گودرزی در این فیلم نقش آفرینی کرده‌اند.

همچنین آمارها نشان می‌دهد که فیلم «چند متر مکعب عشق»، ساخته جمشید محمودی با اکران در ۱۸ سالن ۹۹ میلیون فروش داشته، «آتش بس ۲»، ساخته تهمینه میلانی با ادامه اکران در ۲۰ سالن ۴ میلیارد فروش را رد کرده و فیلم «تراژدی» آزیتا موگویی با ادامه اکران در ۱۹ سالن به فروش ۲۵۸ میلیون تومانی رسیده است.

چه خبر از گیشه؟

با توجه به آنکه آمار فروش آورده شده مربوط به آخر هفته گذشته است ممکن است تا به امروز تغییرات اندکی در میزان فروش فیلم‌های نامبرده ایجاد شده باشد.

کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه