از وقتی تیم ملی برای اولین بار در 20 سال اخیر به عنوان تیم اول آسیا به جام جهانی صعود کرده، مربیان وطنی منتقدان کارلوس کی روش فتیله طعن و نقد به او را کم و بیش پایین کشیده اند و صادقانه یا سیاست ورزانه سکوت اختیار کرده اند.

همشهری جوان
: از وقتی تیم ملی برای اولین بار در 20 سال اخیر به عنوان تیم اول آسیا به جام جهانی صعود کرده، مربیان وطنی منتقدان کارلوس کی روش فتیله طعن و نقد به او را کم و بیش پایین کشیده اند و صادقانه یا سیاست ورزانه سکوت اختیار کرده اند. هر چند شاید خیلی هاشان منتظر اولین امتیاز از دسته رفته در برزیل باشند تا توپخانه هایشان مجددا به سوی سرمربی پرتغالی، آتش بگشاید (!) کسی هم نیست ازشان بپرسد شما با آن کارنامه مثلا درخشانت، خودت اگر بودی چه گلی به سر فوتبال می زدی. توی این دو صفحه، پیش خودمان فرض کردیم اگر سکان هدایت تیم ملی مقابل آرژانتین دست چندتا از مربیان معروف هم میهن مان بود، چه طرح و برنامه ای برای این بازی داشتند و قبل و بعدش چه می گفتند؟

علی پروین

شعار تیم: همه ش تخسیر معدنچیه

ستاره: پایان رأفت

سیستم بازی: بچه ها به روش «خفه اش کن، چپه اش کن» به هر بازیکن آرژانتین هجوم ددمنشانه می آورند و او را مورد محاصره قرار می دهند، مهدی فنونی زاده مسئولیت ناکار کردن و خنثی سازی مسی و دی ماریا را به طور توأمان برعهده گرفته است. هر چند تکل از پشت و درو کردن مسی، تنها با یک اسپری برف شادی رفع و رجوع می شود و شیرازه تیم از هم می پاشد.

اگر مربی دیگری جای کی روش روی نیمکت تیم ملی بود، چطور تیم را ارنج می کرد؟

نیمه مربیان: آقای بیک زاده، هاشم خان، بیـــــــــــب! چرا لایی می خوری آخه شوما؟ صد دفعه نگفتم وسط زمین پاها به هم بچسبه؟ مستقیم برو توی پای مسی، خفه اش کن! جواد نکونام، باباجون شوتو با توی پا بزن [علی آقا قسمت داخلی پنجه را با دست نشان می دهد]، کات بیرون پا به درد نمی خوره. بچه ها دیریپ بزنین، دیریپ! تیم شون سوراخه. خودم باهاس لخت شم بیام تو زمین؟ بَهَع! ناصر ابراهیمی، تو هم کنار زمین آروم آروم گرم کن پشتکا رو شروع کن، بچه های آرژانتین ببینن حواس شون پرت شه.

کنفرانس مطبوعاتی: آقای مسی به ما گل زده، گل خوبی هم زده. درسته بره بیفته اونجا ده دیقه دراز بکشه؟ این رسم لوطی گیریه؟ این رسم مشدی گیریه؟ ... به خدا ما هر چی می کشیم از دوره همین آقا کروشه. این معدنچی کیه دعوتش کرده؟ زمان حشمت خان ما تو زمین می رفتیم سه هیچ جلو بودیم. الان این آقا کارلوس تمرین بلد نیست بده. حالا واسه بازی بعدی، بچه ها رو درست می کنیم. می بریم شون تپه های ریو، شنای مکزیکی برن. ولی با این وضع من دیگه تو تیم ملی نمی مونم. خداحافظ فوتبال.

غلامحسین پیروانی

شعار تیم: دست از مس و ماری [= مخفف دی ماریا] چو مردان ره بشوی

ستاره: آقوی همساده

اگر مربی دیگری جای کی روش روی نیمکت تیم ملی بود، چطور تیم را ارنج می کرد؟

سیستم بازی: بازیکن ها سعی می کنند با استفاده از سیستم اتوبوسی، یک سپر انسانی در مقابل آماج حملات همه طرفه راه راه پوشان تشکیل دهند. منتها بچه های شیراز... چیز، ببخشید... تیم ملی هر کدام از اتوبوس جا می مانند، توی ایستگاه منتظر خط بعدی می نشینند و به تخمه شکستن مشغول می شوند. به این ترتیب بازیکنان آرژانتین با سرعت غیرمجاز در اتوبان خط دفاعی ایرانی به حرکات مارپیچ مشغول می گردند. امید است با هماهنگی پلیس راهور، جداگانه اعمال قانون شده و به پارکینگ انتقال یابند. به امید آن روز.

نیمه مربیان: بچه ها، خیلی توی استادیومو سی نکنین. بیشتر حواستون به ای زمینو باشه. چی کار زن و بچه مردم دارین اصلا؟ امشو بعد بازی هم مرخصی می دم بهتون هر چه خواستین تو ریو بچرخین. فقط یه ذره دندون رو جیگر بذاره این 45 دیقه هم با سلام صلوات تموم بشه.

کنفرانس مطبوعاتی: خدا شاهده ما یه سری بچه هامون فقط تا بوشهر رفته بودن سوار لنج، یه دوری بزنن و برگردن، باقی شون که از شاه چراغم اون ورتر نرفته بودن. دیگه با تیر کمون اومده بودیم جنگ با ژ-3. باز خدا پدر مسی رو بیامرزه، زیاد بهمون نکِرد. یعنی توپاشو زیاد تو گل نکِرد. ولی خداوکیلی با این وضعیت مو دیگه نمی مونَم. واسه بازی آخری هم هر کی دلش خواست رو نیمکت بشینه. به شهر خود روم و شهریار خود باشُم. باشد که نباشیم و بدانند که بودیم.

محمد مایلی کهن

شعار تیم: از خاکی ها شروع کنید

ستاره: علی اکبر استاد اسدی

اگر مربی دیگری جای کی روش روی نیمکت تیم ملی بود، چطور تیم را ارنج می کرد؟

سیستم بازی: بچه ها با دعای خیر مردم و انرژی های معنوی فراوان وارد زمین می شوند. عمو مایلی ستاره های تیم را روی نیمکت نشانده و به جوان ها میدان داده است. در عوض، جنگ روانی را از قبل مسابقه با حمله به تاریخ قباله ازدواج مسی و زمان تولد طفل دلبندش آغاز کرده و از پلیس امنیت اخلاقی آرژانتین خواسته که وارد میدان شود. اشکان دژاگه و رضا قوچان نژاد در گوشه ای از زمین مشغول پاک کردن خالکوبی های خود هستند تا در صورت لزوم به عنوان یار تعویضی وارد میدان شوند.

نیمه مربیان: وقتی نظم تیمی رو رعایت نمی کنین، آخر عاقبتش همینه دیگه. تا بوق سگ نشستین پای کانال همساده... حالا باز خوب شد گفتم پنجره های اتاقو پرده مات بکشن که به ساحل دید نداشته باشین، وگرنه معلوم نبود چندتا می خوردین. آخه چی براتون کم گذاشتم؟ برای پیرهن که تا در دکون علی دایی هم رفتم. مهندس نعیم جان، پسرم، من دیگه صحبتی با بچه ها ندارم. ببرشون نفری سیصدتا شنای سوییسی بده.

کنفرانس مطبوعاتی: [مایلی کهن با لباس دانشمندان هسته ای وارد سالن کنفرانس می شود] سه تا خوردیم یا شیش تا خوردیم، اینش مهم نیست. مسئله اصلی پیام تاریخی این مسابقه است که باید بهش توجه بشه. دیگه زمونه گروهبان قندلی ها نیست. ما به آمریکا، آرژانتین، برزیل یا هیچ کشور دیگه ای هم اجازه دخالت در مسائل داخلی خودمون رو نمی دیم. من البته قبل از انقلاب کوروش هم گوش می کردم ولی این دلیل نمی شه. دوره اینجور قلدربازی ها گذشته. این آقای مسی اصلا کیه که درباره تیم من اظهارنظر بکنه؟ تو اصلا با این همه حاشیه آمدی اینجا چکار؟ چرا فیفا برخورد نمی کنه؟

افشین قطبی

شعار تیم: پوست شیر

ستاره: علیرضا مرزبان

اگر مربی دیگری جای کی روش روی نیمکت تیم ملی بود، چطور تیم را ارنج می کرد؟

سیستم بازی: قطبی با استفاده از لپ تاپ شخصی و نرم افزار MS-Power Point خویش و نیز بهره گیری از رهنمودهای راهگشای آقا مجید جلالی، مثلث ها و مربع های زیادی را در طول زمین طراحی کرده و از بچه ها می خواهد روی اضلاع این اشکال هندسی به یکدیگر پاس بدهند. در عین حال به آتش پوشش غیرمحسوس تیم داوری نیز دل بسته. غافل از اینکه گذشت آن زمان که ویدئوآنالیزور گاس هیدینک بود. و شرایط با زمانی که جلوی ایتالیا و اسپانیا به نفع می گرفتند بسیار تغییر کرده است.

نیمه مربیان: حمید جان، لطف می کنی وقتی دارم صحبت می کنم، با بچه ها پچ پچ نکنی؟ تنکس الات. [کمی مکث، با بغض ادامه می دهد] بچه ها قول و قرار ما این بود؟ همه اون زمزمه ها، مهربونیا، عشقا دروغ بود؟ مگه اون روزی که اومدین خونه ما، یوریم [همسر افشین] عکس تونو نقاشی کرد، قول ندادین؟ سوئر تو گاد نخوردین؟ یوریم کلی براتون آرزوهای خوب کرد، اوریگامی درست کرد، با چو چانگ شون رفتن از این غذاهای دو چوبه پختن، با او عروسک شیر پشمالوئه عکس گرفتیم دسته جمعی... چرا با من اینطوری می کنین؟... شیم آن یو... [صدایش تغییر می کند] حمید جان، می شه یه دقه بیای اینجا وایسی؟

کنفرانس مطبوعاتی: من از اولش گفتم تیم من قلب شیر داره. هنوزم می گم اما این دلیل نمی شه تیم بخواهد اینقدر آماتوربازی دربیاره. شما این لپ تاپ منو نیگا کنید. از وضعیت اسپانیا جلوی هلند بدتره. حالا من کاری به گلای مسی ندارم، ولی خب با این شرایط چه توقعی دارین؟

امیر قلعه نویی

شعار تیم: بچه های ما خوب کار کردن

ستاره: علی، حاضر در کنفرانس مطبوعاتی

اگر مربی دیگری جای کی روش روی نیمکت تیم ملی بود، چطور تیم را ارنج می کرد؟

سیستم بازی: ژنرال طبق معمول، در این دیدار هم از روش های سنتی برای پیروزی مقابل آرژانتین بهره می گیرد و اعتقادی به متدهای مدرن و پست مدرن ندارد، لذا باید منتظر تاکتیک های آشنا و امتحان پس داده از قبیل «بکش زیر توپ»، «لایی بیس پنج زار»، «دیریپ دیواری»، «از هر جا که شد سانترش کن»، «یه جوری باشه فقط توپ دست اونا نیفته» و ... در لحظات مختلف مسابقه باشیم.

نیمه مربیان: آقای نکونام، آقای کاپیتان، بزرگوار... پدر ما رو تو استقلال درآوردی بس نبود؟ حالا می خوای اینجا هم سکه یه پولمون کنی؟ باز می خوای بری قطر، امارات، دوبی؟ هاشم بیک زاده... من از تو انتظارم بیشتر از ایناست. بابا خب مگه صد دفعه نگفتم حسین کعبی باید الگوی یک یک شما باشه؟ چرا پس شماره پای هیش کیو رو صورت مسی نمی بینیم؟ چرا می خواین یه کاری کنین عادل آبرو واسه من نذاره امشب؟ چرا می خواین بهانه واسه سم پاچی دستش بدین؟

کنفرانس مطبوعاتی: من اول از تیم آرژانتین تشکر می کنم. پرس رو خیلی خوب انجام دادن. نیمه اول اونا بهتر بودن، نیمه دوم ما بهتر بودیم. شما دیدین، آرژانتین کل یوم 5 تا موقعیت داشت و دل به ضد حمله ها بسته بود. همون 5 تا رو هم گل کرد ولی اگه پنالتی که جواد زد گل می شد، نظر همه آقایون کارشناسا 360 درجه تغییر می کرد. به هر حال من مسئولیت این شکست رو می پذیرم ولی خب همونطور که می دونین استعفا نمی دم.
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه