آقای جنتی که شروع کرده بود به بازخوانی کتاب های توقیف شده، ناگهان اعلام کرد «تموم شد، دیگه ممنوع القلم نداریم.» بعد از این واقعه، جمع کثیری از نویسندگان پرسیدند «پس ما گیلاسیم؟»

مجله خط خطی:


مطالب مرتبط:

طنز: بازخوانی وقایع فوق فرهنگی بهار 1392

طنز: بازخوانی وقایع فرهنگی تابستان 1392

طنز: بازخوانی وقایع فرهنگی پاییز 1392


دی

پس ما گیلاسیم؟

آقای جنتی که شروع کرده بود به بازخوانی کتاب های توقیف شده، ناگهان اعلام کرد «تموم شد، دیگه ممنوع القلم نداریم.» بعد از این واقعه، جمع کثیری از نویسندگان پرسیدند «پس ما گیلاسیم؟» آقای جنتی فرمودند «شما ممنوع الکارید ولی قلم و خودکار از هر جا بخوادی می تونید بخرید. کسی حق نداره مانعتون بشه.»

گفتنی است آقای جنتی با همین شیوه، «سانسور» را هم حذف کرد و گفت «ما در کشور سانسور نداریم، فقط قوانینی داریم که باید اجرا شود.»

زمام امور در دست خشک مغز

رئیس جمهور فعلی در جمع هنرمندان سخنرانی کرد و تحت تاثیر جو حاکم بر ورزشگاه گفت «هرگاه خشک مغزی کوته نظر، زمام امور را در دست گرفت، هنر مجال بروز نیافت.» عرضی نیست، شما را با حامد کلاهداری و استاد افتخاری و خشک مغز کوته نظر تنها می گذارم.

اخطار به جنتی به خاطر تکل از پشت

البته در این ماه وزیر ارشاد هم سومین کارت زرد دولت روحانی را از مجلس دریافت کرد، که به ما ارتباطی ندارد و حتما دوستان ما در مطلب مرور وقایع ورزشی سال همراه با کارشناسان داوری، این کارت زرد را بررسی خواهند کرد.

بهمن

عصبانی بودند!

جشنواره فجر همانطور که دبیر آن وعده داده بود، متفاوت از تمام سال های قبل برگزار شد و خیلی آرام و بی سروصدا «قصه ها» و «عصبانی نیستم» و «خانه پدری» و یک سری «آشغال دوست داشتنی» دیگر کنار گذاشته شدند. همه چی خوب، همه چی ردیف.

اسفند

من به همه دوستان و کاندیداهای محترم عرض می کنم، بنده نویسنده ام، پیشگو نیستم. 25 بهمن مطالب را تحویل داده ایم، از کجا بدانم اسفند ماه چه خبر بوده؟ انتظارها دارید...

این داستان تاریخی ادامه دارد...
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه