وقتی دندان کودک می شکند

وقتی دندان کودک می شکند
ایسنا: در فصل تابستان که کودکان بیشتر به فعالیت و بازی در بیرون از خانه، پارک ها و زمین های بازی مشغول هستند بیشتر در معرض خطر ضربه خوردن و شکستگی دندان ها قرار می گیرند.
 
وقتی دندان کودک می شکند - تصویر 1
 
«استفن میشل»، دندانپزشک کودکان دانشگاه آلاباما در «بیرمنگام» در این رابطه می گوید: در طول فصل تابستان که کودکان اوقات فراغت بیشتری دارند، سوانح متعددی از جمله برخورد فیزیکی با همسالان یا زمین خوردن، آنان را تهدید می کند و این قبیل حوادث احتمال شکستگی دندان های کودکان را افزایش می دهد.
 
این دندانپزشک همچنین تاکید کرد: زمانی که کودک دچار چنین حوادثی می شود ابتدا لازم است مطمئن شویم ضربه ای به سر او وارد نشده باشد. در صورتی که متوجه شدیم کودک احساس گیجی دارد یا حادثه را به خوبی به یاد نمی آورد مراجعه به پزشک ضروری است.
 
همچنین در صورتی که دندان های کودک دچار شکستگی شده باشند، مراجعه به دندانپزشک در اولین فرصت ضرورت دارد. علاوه بر این در صورت خونریزی دندان، خطر بیشتری کودک را تهدید می کند.
 
به گزارش ایسنا به نقل از هلت دی نیوز، همچنین در صورتی که دندان از جای خود بیرون آمده است سعی کنید پیش از مراجعه به دندانپزشک آن را در محل خود قرار دهید اما اگر موفق به انجام این کار نشدید، آن را داخل ظرف حاوی شیر بگذارید به این ترتیب بافت دندان تا زمان رساندن کودک به مطب دندانپزشکی سالم می ماند. علاوه بر این از لمس ریشه دندان خودداری کنید.
دندان
کودک
شکستن
ضربه
بازی
تابستان
شیر
جا دادن
لق
پزشک
کلمات کلیدی :
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه