چگونه اعتماد دیگران را جلب کنیم

چگونه اعتماد دیگران را جلب کنیم,
▪ با افراد بلند مرتبه دوست شوید.
دوستان شما نشان دهنده میزان اعتبار شما هستند. اگر با افراد بزرگ ارتباط داشته باشید و نزدیکان شما از اعتبار خوبی برخوردار باشند، شما نیز از همان اعتبار برخوردار خواهید شد.
▪ آلت دست دیگران نشوید
به فروشندگان خودرو آموزش داده می‌شود تا به همه سوالات پاسخ بدهند، بدون توجه به اینکه پاسخ صحیح را می‌دانند یا خیر. در واقع هدف از این کار این است که آنها مطلع نشان داده شوند. اگر اطلاعات شما در رشته‌های گوناگون کم باشد به آلت دست دیگران تبدیل می‌شوید.
▪ اشتباهاتتان را بپذیرید
مطالعات نشان می‌دهد که دروغگوها خیلی کم اشتباهاتشان را تصحیح می‌کنند یا جملات اشتباه خود را می‌پذیرند. اگر می‌خواهید صادق به نظر برسید به اشتباهاتتان اعتراف کنید.
▪ اعتماد به نفس داشته باشید
▪ خوش اخلاق باشید
▪ قدری صمیمیت نشان دهید
اگر در هنگام صحبت دستان خود را حرکت دهید طوری که دیگران کف دستان شما را ببینند، آنها احساس می‌کنند شما فردی گشاده‌رو و صادق هستید و برقراری ارتباط با شما بسیار آسان است. برقراری ارتباط چشمی هم بسیار مهم است.
▪ زبان بیاموزید
فرهنگ‌های مختلف شاخص‌های کلامی و غیرکلامی خودشان را دارند. اگر شما به ظرایف فرهنگی مسلط نباشید برای دیگران باورپذیر نخواهید بود. این مساله در کسب و کار نیز اهمیت زیادی دارد.
▪ دیگران را دوست بدارید
مردم به کسی اعتماد می‌کنند که با او احساس راحتی کنند. به دیگران نیکی کنید و گله‌مند نباشید. در عوض به درد دل مردم گوش دهید و کاری کنید تا آنها شما را دوست داشته باشند.
▪ قابل پیش‌بینی باشید
برای ایجاد یک رابطه درازمدت مبتنی بر اعتماد مهم‌ترین نکته ثبات شماست.
منبع : تهران امروز


 
نظرات بییندگان :

بهترین مشاغل و خدمات شهر خود را ، در سایت نشونه پیدا کنید.

مشاهده سایت نشونه